Suché čištění koberců a tkanin je výborný způsob čištění bez rizika jejich poškození a zbytečně vynaložené námahy a je vhodné všude tam, kde je používám koberec či čalouněný nábytek, autopotah apod., zejména pak pro čištění stříhaných koberců a potahových látek s vlasem (semiš apod..)

Použití Tepuru v domácnostech je velmi výhodné z hlediska rychlého vyčištění a vyschnutí. Suché čištění se taky velmi se osvědčilo v penzionech a hotelích, kde je kladen důraz na rychlé vyčištění a to jak plošně, tak i vyčištění pouze určitých znečištěných mís. Již cca za 1 – 2 hodiny je vyčištěno a připraveno pro další používání.

Prostředek Tepur na vyčištěné ploše nezanechává žádné agresivní chemické prvky nebo mokré skvrny, naopak doplní vláknům antistatický a impregnační účinek, proto se čištěná plocha pomaleji znečistí. Bez obav z toho, zda nehrozí sražení či vyboulení čištěné plochy, odpadá i problém s dlouhým vysycháním, narušením osnovy koberců, či likvidace barev a antistatických vlastností.

A zde se naskýtá otázka: „Jak čistit koberce a potahové textilie bez použití vody?“

Je dobré znát několik zásad, se kterými Vás rádi seznámíme.

Doporučený postup při čištění Tepurem

1. Vyluxování čištěné plochy

Nejdříve důkladně odstraňte prach a pevné nečistoty z čištěné plochy vysavačem nebo vysavačem vybaveným kartáčovou turbohlavicí, která dokáže vysávat nečistoty hloubkově.

2. Zapracování Tepuru

Na čištěnou plochu rovnoměrně rozsypejte prostředek Tepur. Obecně platí, že čím vyšší vlas a větší znečištění, tím větší množství Tepuru – viz orientační dávkovací tabulky níže. Ihned po rozsypání zapracujte Tepur do čištěné plochy pomocí ručního kartáče, či zapracovávací hlavice vysavače k tomu určenému (Vorverk, Lindhaus apod..)

3. Vyschnutí čištěné plochy.

Po důkladném zapracování Tepuru je potřeba plochu nechat důkladně vyschnout!!! Délka vyschnutí čištěné plochy je závislá na okolních podmínkách, jako je teplota, relativní vlhkost vzduchu a výška vlasu koberce. Zpravidla je doba schnutí cca 60 – 120 min – ale vždy platí, že , čištěná plocha musí zcela vyschnout!

4. Konečné vyluxování

Po vyschnutí čištěnou plochu opět důkladně vyluxujte.
Nyní nastává velice zajímavá situace, kdy s údivem pozorujete, jak barvy krásně ožívají.

Doporučené dávkování

Dávkovací tabulka Tepur 750g

Dávkovací tabulka Tepur 1500g