Informace o Tepuru

- Jedná se o vysoce ekologický výrobek, jehož základem je velmi čistá regenerovaná celulóza ve formě jemných perliček – tzv. perlová celulóza. Perlová celulóza a její technologie byla vypracována v Ústavu makromolekulární chemie v Praze.

- Každá perlička perlové celulózy má obrovský povrch, který je tvořen mikroskopickými póry houbovitého tvaru, tyto perličky vynikají perfektními absorpčními schopnostmi vázat na sebe různé druhy látek (nečistoty).

- Při aplikaci Tepuru to jsou milióny malých perliček, které se velmi snadno rozprostřou po ploše a dokonale absorbují nečistoty.

Jak Tepur funguje

- Tepur odstraňuje nečistoty jak mechanicky pevné (prach, pevné a nerozpustné částečky) tak i nečistoty rozpustné (tuky, organické látky). Vlastní perlička zachytává nečistoty dvěma způsoby:

1. Aktivními póry přilepí na svůj povrch mechanické části a při zaschnutí se tyto přilepené části již neoddělí.

2. Čisticí látka, kterou je perlička napuštěna a která je obsažena v houbovité struktuře perličky, se regulovaně uvolňuje, rozpouští tuky a jiné organické sloučeniny. Perlička přirozeným odpařováním uvolňuje chemicky čistou vodu a tím zároveň do svého objemu přijímá rozpuštěné nečistoty – jednoduše a prostě čistí.

- Po vyschnutí se perlička stane pevnou a tvrdou kuličkou, její povrch je po zaschnutí hladký a tím také umožní její velmi lehké odstranění z vlasu koberce či textilie. Jakoukoliv manipulací při čištění nikdy nedojde k porušení perliček, perličky mají optimální velikost pro zapracování do čištěného materiálu a zároveň po zaschnutí a opětovném vysávání a díky své jednotné velikosti (váze), nikdy nepráší.

Výhody čištění Tepurem

- po aplikaci je možno po velmi krátké době (cca 1 hod) koberce a potahové textilie běžně používat.
- čištění Tepurem zabraňuje nadměrnému provlhnutí a tím se omezuje nebezpečí srážení čištěného materiálu.

- Tepur má vysokou čisticí schopnost, srovnatelnou se zahraničními výrobky známých značek a typů založených na ekologické bázi, u kterých je ovšem matrice tvořena drcenou celulózou, která z důvodu obsahu mikročástic velice práší a po čištění se navíc daleko hůře odstraňuje z vlasu koberce než perličky Tepuru.

- Tepur při čištění nezapraví nečistoty do vlasu koberce, což se děje při mokrém způsobu čištění. Mechanické nečistoty se při čištění mokrou cestou dostanou po vlasu až k osnově koberce, odkud se potom obtížně odstraňují.

- Tepur je možno použít jak pro strojové čištění pomocí el. zapracovávacích kartáčů (Vorwerk, Lindhaus apod..), tak i pro klasický způsob zapravení např. ručním kartáčem.

- Tepur je výrobek, který z výše popsaných vlastností, při velmi dobrém odstranění nečistot z koberců a potahových textilií, se zároveň chová velmi šetrně k vlastnímu čištěnému materiálu, oživuje barvy, zamezuje rychlému znečištění koberce, materiál získává antistatické účinky, a proto se dá využít jak při běžném čištění koberců v domácnostech, tak i na velmi kvalitní ručně tkané koberce či textilie, kde je nutno k čistění přistupovat velmi opatrně a regulovaně.

Mikroskopické snímky Tepuru

Mikroskopický snímek - základní matrice plasticky

Mikroskopický snímek - viditelnost mikropórů